Poznaj
peruki, które odmienią Twój świat!

Peruka syntetyczna - o czym należy pamiętać?

Peruki są dziś coraz bardziej popularne. Temat problemów z włosami przestał być uważany za temat tabu, dzięki czemu coraz większa ilość kobieta szuka realnego rozwiązania swoich problemów trychologicznych. Nadmierny stres i intensywny tryb życia bardzo niekorzystnie wpływają na kondycję włosów, dlatego w wielu przypadkach peruka jest jedynym ratunkiem przed inwazyjnym przeszczepem włosów. O czym należy pamiętać podczas używania peruki syntetycznej?

Co zrobić, by peruka służyła długie lata?

Peruki syntetyczne uchodzą w perukarskim świecie, za produkty bardzo trwałe. Spowodowane jest to wysokiej jakości syntetycznymi włóknami włosa, które odporne są na różne czynniki. Warto podkreślić, iż peruki syntetyczne są zdecydowanie trwalsze od swoich naturalnych odpowiedniczek, ponieważ syntetyczny włos jest w stanie zdecydowanie więcej wytrzymać. Taka peruka może służyć nam długie lata, pod warunkiem, że właścicielka będzie o nią odpowiednio dbać. Przede wszystkim trzeba wyraźnie podkreślić, iż peruki syntetyczne mają zdefiniowane fryzury, których nie powinno się zmieniać. Chodzi tu przede wszystkim o stosowanie na włosach jakichkolwiek produktów lub urządzeń termicznych jak lokówka czy prostownica. W kontakcie z rozgrzanym urządzeniem, peruka syntetyczna ulega często nieodwracalnym uszkodzeniom. Dlatego też warto zapamiętać, iż włosy kręcone w perukach syntetycznych zostają kręcone już zawsze – może być przydatna informacja podczas wyboru peruki.

Czym kierować się podczas wyboru peruki syntetycznej? Decydując się na perukę syntetyczną należy przede wszystkim pamiętać o jednej rzeczy jaką jest marka. To właśnie marka w dużej mierze definiuje jakość peruki syntetycznej. Peruki syntetyczne światowych marek posiadają unikalne i autorskie włókna syntetyczne, które charakteryzują się nie tylko doskonałą trwałością, ale także bardzo naturalnym wyglądem. Dlatego też tak istotne jest, aby peruka syntetyczna, którą wybieramy była po prostu wysokiej jakości. W naszych salonach znajdziesz wyłącznie peruki o najwyższej jakości, o czym świadczą różne światowe marki, których jako Rokoko Hair Company jesteśmy dystrybutorami.