Poznaj
peruki, które odmienią Twój świat!

W jaki sposób dobrać perukę do urody i kształtu twarzy?

Wybór peruki jest niezwykle istotny, ponieważ włosy wyjątkowo mocno wpływają na naszą aparycję. Dobrze dobrana fryzura podkreśla urodę i atuty, przez co w zdecydowany sposób podnosi kobiecie pewność siebie. Wiele kobiet zastanawia się, w jaki sposób dobrać perukę, aby ta idealnie do niej pasowała, ponieważ często wizja wymarzonej peruki wcale nie musi pokrywać się z peruką, w której kobieta będzie wyglądała najkorzystniej. Czym zatem kierować się podczas wyboru peruki?

Zanim kupisz perukę - określ swój kształt twarzy

Pierwszym i najważniejszym elementem prawidłowego doboru peruki, jest określenie kształtu twarzy. Wśród najpopularniejszych kształtów twarzy wyróżniamy:
• owalna,
• podłużna,
• okrągła,
• serce,
• diament,
• kwadratowa.

W przypadku twarzy okrągłej dobrze jest postawić na proste fryzury, które charakteryzują się prostym przedziałkiem, który dobrze podkreśla symetryczność twarzy. Kwadratowy kształt twarzy wymaga złagodzenia poprzez fryzurę, dlatego najczęściej stosuje się w nich fryzurę z przedziałkiem na lub zaczesywaniem włosów na bok. Twarz w serce najlepiej prezentuje się w przypadku długich włosów z wyraźnie pocieniowaną grzywką. Dla kobiet mających twarz w kształcie diamentu, warto wybrać fryzurę krótką, która dobrze podkreśli wydatne kości policzkowe. Panie mające podłużną twarz zdecydowanie nie powinny decydować się na długie fryzury, które tylko jeszcze optycznie wydłużą twarz. Zamiast tego warto wybrać fryzurę do ramion nadającą lekkości. Owalna twarz uważana jest za najdoskonalszą, ponieważ pasują do niej wszystkie rodzaje fryzur.

Szukasz dobrego salonu z perukami? Wybierz Rokoko!

Decydując się na zakup peruki, najczęściej zwraca się uwagę na konkretny salon z perukami. Ponad 20-letnia obecność na rynku sprawiła, iż jesteśmy jednym z liderów branży perukarskiej. Warto podkreślić, iż oferujemy swoim klientkom peruki światowych marek, które wyglądają bardzo naturalnie, a także wyróżniają się doskonałą trwałością. Co więcej, każda wizyta w naszym salonie wiąże się z profesjonalną obsługą doradcy lub doradczyni, dzięki czemu zawsze dobrana jest dokładnie taka peruka, która podkreśla urodę i atuty swojej właścicielki.